İletişim

0262 414 70 75

Çalışma Saatlerimiz

Pazartesi-Cuma: 9:00 - 19:00 Cumartesi : 9:00 -18:00 Pazar: Kapalı

İletişim

0262 414 70 75

Çalışma Saatlerimiz

Pazartesi-Cuma: 9:00 - 19:00 Cumartesi : 9:00 -18:00 Pazar: Kapalı

DİŞ BEYAZLATMA (BLEACHING)

Diş Beyazlatma

Kişiye özgü olan diş rengi; yıllar içinde çay, kahve ve sigara kullanımıyla değişikliğe uğramaktadır. Bu etkenler nedeniyle diş renginde değişiklikler meydana geldiği gibi kullanılan ilaçlar (tetrasiklin vb.), flor oranı normal değerlerinden yüksek olan suyun; uzun süreli kullanımı (florozis) dişlerde renk değişimine neden olabilir. Bu duruma maruz kalan kişinin, topluluk içinde konuşup gülümsemesini- kısıtlayabilir- olumsuz yönde etkileyebilir.

Belirli prosedürle uygulanan ve dişlere zarar vermeden yapılan beyazlatma işlemi, kişinin ( hasta, birey…) hem estetik kaygısının giderilmesini hem de psikolojik olarak tedavi edilmesini sağlar. Beyazlatma işlemi, diş hekiminin muayenesi sonucunda uygulanabilirliği belirlenir.

Diş hekimi kontrolünde; tek veya birkaç seansta, led veya lazer yardımı ile dişe sürülen özel jellerle (Office bleaching) ve bu tedavinin devamı olarak dişlerden alınan ölçü ile yapılan şeffaf plakların içine konulan jellerle ( home bleaching) beyazlatma işlemi yapılabilmektedir.

Bu işlemlerden birkaç gün sonra dişler, son halini almaktadır. Bazı kişilerin dişlerinde, bu işlemlerin sonucunda hassasiyet oluşsa da florid uygulaması ile kişi rahatlatılır.

Beyazlatma işleminin etkisi; (sigara, kahve, çay vb. şeylerin tüketimi çok-yoğun olmadığı müddetçe) 1-2 yıl devam eder. Ayrıca diş hekiminin 3-6 ay aralıklarla beyazlatmayı desteklemesi, yapılan işlemin ( beyazlatma) etkinliğinin daha uzun sürmesinde çok önemli bir faktördür.

Beyazlatma işlemi sonrası, renklendirici gıdaların ( sigara, kahve, kırmızı şarap vb.) tüketilme miktarına-yoğunluğuna ve ağız bakımına dikkat etmek çok önemlidir.

Güvenebileceğiniz Sonuçlar

Değişimi Takip Edin..
Before ImageAfter Image
Before ImageAfter Image

Hasta Yorumları Ve Görüşleri

Hastalarımızın Kliniğimiz Hakkındaki Görüşlerine Buradan Ulaşabilirsiniz.

Randevu Formu

Randevu Oluşturmak için Lütfen Formu Doldurunuz.