İletişim

0262 414 70 75

Çalışma Saatlerimiz

Pazartesi-Cuma: 9:00 - 19:00 Cumartesi : 9:00 -18:00 Pazar: Kapalı

İletişim

0262 414 70 75

Çalışma Saatlerimiz

Pazartesi-Cuma: 9:00 - 19:00 Cumartesi : 9:00 -18:00 Pazar: Kapalı

İmplant

İmplant

Dental implant, diş eksikliği varlığında hastaya yeniden çiğneme fonksiyonu ve estetik kazandıran titanyum alaşımdan üretilmiş, biyouyumlu bir vidadır. Çene kemiğine yerleştirilir ve diş kökünü taklit eder.

Tek diş eksikliği, çoklu diş eksiklikleri ve tam dişsizlik durumunda implant destekli protezler uygulanabilir. Uygulama öncesinde hastanın diş eksikliğinin bulunduğu bölgedeki 3 boyutlu kemik hacmini ve kalitesini belirlemek amacıyla bilgisayarlı tomografi ile inceleme yapılır. Buna göre implant sayısı, genişliği, boyu ve nereye yerleştirileceği belirlenebilir. Operasyon genellikle lokal anestezi altında gerçekleştirilir fakat hasta tercihine bağlı genel anestezi altında da yapılabilir.

Operasyondan sonra, 2 hafta ile 4 ay arasında değişen sürelerde üst protezin işlemlerine başlanabilir. Kemik yetersizliği durumunda; implant yerleştirilmesiyle eş zamanlı kemik artırma işlemleri uygulandıysa bu süre 6 ayı bulabilmektedir.

All on four, all on six implant sistemleri; tam dişsiz vakalarda belirli açılarla yerleştirilen 4 ya da 6 adet implant üzerine aynı gün geçici protezin sabitlenmesini sağlamaktadır. Üç ay içerisinde daimi protez yapılmaktadır.

Güvenebileceğiniz Sonuçlar

Değişimi Takip Edin..
Before ImageAfter Image
Before ImageAfter Image

Hasta Yorumları Ve Görüşleri

Hastalarımızın Kliniğimiz Hakkındaki Görüşlerine Buradan Ulaşabilirsiniz.

Randevu Formu

Randevu Oluşturmak için Lütfen Formu Doldurunuz.